Niezależnie od budżetu, każda kobieta zasługuje na dobrze dopasowaną i wygodną bieliznę, a tanie zestawy biustonoszy mogą pomóc w tym celu. - tanie zestawy biustonoszy - https://e-intimate.pl/kategoria-produktu/bielizna-damska/zestawy-biustonoszy-z-majtkami/
1-180 Kartonowe pudełka na zdjęcia 1-180
8-274 social media dla branży jubilerskiej 8-274     
  Tanio zestawy e papierosów   mobilgarázsok

Depilacja alert!

Coraz bliżej do pory roku, która u większości z nas wywołuje przyjemne odczucia. Lato, bo o nim mowa, to czas, kiedy ciało jest szczególnie wystawione zarówno na słońce, jak i wzrok przechodniów. Chcemy wyglądać i czuć się dobrze, a pozbycie się niechcianego owłosienia z pewnością jest jednym z kroków do uzyskania owej satysfakcji.

Sposobów na gładkie ciało jest wiele. Każda z metod ma swoje zalety i wady. Poniżej przedstawiamy kilka z tych najczęściej stosowanych.

Sama wybierz taką, która odpowiada Ci najbardziej i poczuj się pewniej w swojej skórze.

Depilacja mechaniczna

  • Depilacja maszynką to zdecydowanie jedna z najtańszych i najprostszych form pozbycia się zbędnych włosków. Mankamentem jest ich szybkie odrastanie i możliwe wystąpienie podrażnień skórnych. Sposobem skutecznie przedłużającym działanie takiego rodzaju depilacji jest kilkutygodniowa kuracja olejem krokoszowym, który niszczy mieszki włosowe, a przy tym działa zmiękczająco i antyoksydacyjnie na skórę.

  • Używając depilatora, pozbywamy się owłosienia na czas o wiele dłuższy. Efekt utrzymuje się nawet do miesiąca, a włoski po zabiegu odrastają słabsze. Wadą niewątpliwie jest ból, ponieważ usuwanie owłosienia wraz z cebulkami nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Metoda jednak jest na tyle skuteczna, iż na rynku nieustannie pojawiają się nowe modele urządzeń, umożliwiające depilację także pod wodą, co minimalizuje nieprzyjemne doznania.

  • Plastry z woskiem to rodzaj depilacji przeznaczony nie dla każdego. Po pierwsze, jeśli masz kruche, delikatne naczynka ze skłonnością do ich pękania, polecamy skorzystanie z czegoś łagodniejszego. Po drugie jest to metoda dosyć bolesna, a ponowne jej wykonanie jest możliwe tylko przy odpowiedniej długości włoska. Co najważniejsze, efekt po depilacji woskiem (także pastą cukrową) jest długotrwały i nie wymaga od nas większych nakładów finansowych.

Depilacja chemiczna

Na rynku kosmetycznym spotkać można coraz więcej produktów, które zapewniają gładką skórę bez nieprzyjemnego uczucia bólu. Preparaty te, dzięki zawartych w sobie związkach chemicznych działają jedynie na widoczną część włosa. Efekt, tak jak w przypadku depilacji maszynką, jest dosyć krótkotrwały, a gładką skórą możemy cieszyć się przez około 3 dni.

Kremy, pianki, czy żele mogą wywoływać różnego rodzaju podrażnienia, czy reakcje alergiczne. Dlatego też, przed użyciem ich na większą powierzchnię ciała, zalecane jest wykonanie próby uczuleniowej, np. na wewnętrznej stronie nadgarstka.

Jeśli nie depilator, wosk, czy żel, to może depilacja laserowa

Powyższe przykłady to tylko niektóre ze sposobów depilacji. Większość z nich możesz śmiało wykonać samodzielnie w domu. Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od wielu czynników, m.in. rodzaju i stanu naszej skóry, czy partii ciała, na której chcemy ją wykonać. Nie zapominaj o tym i przed konkretnym zabiegiem zapoznaj się z jego przeciwwskazaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *