kampanie adwords Jelenia Góra - codeengineers - Tania i atrakcyjna cenowo reklama AdWords dostępna w Jeleniej Górze
zakupy grupowe podróże http://www.infobuzer.pl/voucher/show_category/2 Jesteśmy witryną która dostarcza wielu okazyjnych rozwiązań pod względem ceny. Tak tanio jeszcze nie było – zakupy grupowe podróże na http://infobuzer.pl/ to cenowa rewolucja. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami!
samochody RC https://shopcode.pl/kategoria-produktu/modele-rc/samochody-rc/ Dla każdego dziecka samochody RC to zabawka marzeń, która nada się na różne okazje. Sprawdź. Samochody RC to zabawka doskonała na każdą porę roku. Zabawki posiadają najważniejsze atesty i są bezpieczne.      peruki

Jak czytać analizę składu ciała?

Czym jest analiza składu ciała?

Analiza składu ciała jest to badanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie poznać masę naszego ciała oraz takie istotne parametry jak: procent tkanki tłuszczowej, procent mięśni, wody czy tkanki kostnej. Do jego wykonania, bardzo często stosuje się analizator składu ciała InBody, charakteryzujący się niezwykłą precyzją i wieloma częstotliwościami swojej pracy. Za pomocą takiego badania, dowiemy się, jaką mamy ogólną kondycję organizmu, po czym będziemy w stanie dokładnie dobrać, idealną dla nas dietę i skuteczny plan treningowy, co za tym idzie, osiągniemy lepsze efekty naszego odchudzania. Badania wykonywane jest przy użyciu specjalnej wagi, która wykorzystuje bioimpedancję elektryczną. Analiza składu ciała jest to procedura bezinwazyjna i bezbolesna. W trakcie badania nie odczujemy żadnego dyskomfortu. Zaletą analizy, jest bardzo krótki czasu badania, a do tego dzięki niej uzyskamy o wiele więcej istotnych parametrów, aniżeli przy zwykłym pomiarze masy ciała.

 

Jak czytać analizę składu ciała?

 

Nic nam nie da wykonanie takiej analizy, jeśli nie będziemy w stanie, we właściwy sposób odczytać jej wyników. Dowiedz się więc, jak czytać analizę składu ciała?

  • Całkowita zawartość wody w organizmie

Parametr przedstawiający ogólną zawartość wody w organizmie, wyrażony w kilogramach. Normy ustalane są indywidualnie, do naszego wieku i wysokości. Masa wody w organizmie jest także zależna od masy protein i masy mięśni szkieletowych. Prawidłowo nawodniony organizm osoby dorosłem, powinien mieć w swoim składzie ok 60 procent wody. W przypadku, kiedy uzyskany wynik jest o wiele niższy, wówczas należy zmienić coś w swoim życiu. Warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na swoją dietę. Problemem może być również brak ruchu i niewystarczająca ilość snu czy zbyt mało wypijanej dziennie wody. Im wyższa masa mięśni szkieletowych, tym ten parametr jest także wyższy.

  • Zawartość białka

Parametr ten jest również przedstawiony w kilogramach. Dzięki niemu, dowiemy się także o stanie odżywienia naszego organizmu. Zbyt mała ilość miała, może świadczyć o niedożywieniu organizmu. Na jego niski poziom wpływa niewłaściwa dieta oraz stan chorobowy.

  • Minerały

Parametr mówiący nam o zawartości składników mineralnych we krwi i kośćcu. Bardzo istotny, pomaga w ustaleniu czy należy udać się na specjalistyczne badania układu kostnego. Miejmy na uwadze, iż szczytową masę kostną oraz mineralizacją osiągamy aż do 25 roku życia. Wysoka zawartość minerałów zmniejsza ryzyko osteoporozy czy osteomalacji w późniejszym okresie naszego życia. Na masę kostną bardzo dobry wpływ ma trening siłowy, w swojej diecie warto uwzględnić dużą ilość warzyw i owoców. Dobrym źródłem wapnia i witaminy D jest nabiał.

  • Masa ciała

Masa ciała składa się z takich parametrów jak beztłuszczowa masa ciała oraz tłuszczowa masa ciała. Jest to parametr bardzo ogólny i mniej istotny od pozostałych. Mimo zastosowanej diety i ćwiczeń, czasem zdarza się, iż waga nie chce ani drgnąć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie analizy składu ciała, która powie nam o wiele więcej, aniżeli sama masa ciała.

  • Masa mięśni szkieletowych

Analiza mięśni szkieletowych umożliwia dobre dobranie ćwiczeń czy fizjoterapii. Wskaże wszelkie anomalia, a segmentalna ocena masy mięśni szkieletowych ukaże nam partię mięśni, nad którymi warto popracować. Niedobory wykrywane są często u starszych osób.

  • Masa tkanki tłuszczowej

Określa całkowitą zawartość tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Uwzględnia zarówno masę tkanki tłuszczowej ogólną, ale także trzewnej otaczającej narządy wewnętrzne. Jeśli parametr ten przekracza normę, wówczas świadczy to o nadwadze albo otyłości. Niedobory tego składnika mogą za to wpłynąć na zaburzenia gospodarki hormonalnej w organizmie. U mężczyzn powinna wynosić od 10 do 20 procent, natomiast u kobiet od 18 do 28 procent.