Skuteczny sposób na cholesterol? Dziczyzna!

Brak ruchu, zła dieta obfitująca w tłuszcze oraz wysokokaloryczne posiłki sprzyjają rozwojowi chorób układu krążenia. Jedną z takich chorób jest popularna miażdżyca, która dotknęła już 1,5 mln Polaków. Nadciśnienie tętnicze oraz wysoki poziom cholesterolu to szereg innych schorzeń, które mogą nam grozić, jeśli do naszej diety nie zagości zdrowa żywność. A zdrowa żywność to nic innego jak dzik i jakże popularne mięso z dzika, bądź charakterystyczna w smaku kiełbasa z dzika.

Skuteczny sposób na cholesterol? Dziczyzna!

Zdrowe jedzenie nie musi być jedzeniem jałowym, pozbawionym jakiegokolwiek smaku. Często błędnie interpretujemy zalecenia lekarza, który mówi nam, że najwyższa pora przejść na dietę. Zmiana codziennego jadłospisu nie musi wiązać się z jedzeniem popularnej zieleniny na obiad, śniadanie i kolację. Często też miłośnikom mięs, którym skoczył poziom cholesterolu wydaje się, że muszą na dobre pożegnać się z soczystym mięskiem – nic bardziej mylnego!

Dziczyzna – dziś niedoceniania, niegdyś wielbiona – powraca do łask. Przepyszne i aromatyczne mięso z dzika to tylko 110 kcal w 100 gramach mięsa, co czyni je najmniej kalorycznym mięsem. Niska zawartość energii oraz tłuszczów w dziczyźnie sprzyja osobom, które pozostają na diecie i które muszą zmodyfikować swój jadłospis.

Kiełbasa z dzika, jeśli jest prawidłowo przyrządzona, dostarcza nam trzykrotnie wyższą zawartość sodu, potasu, ryboflawiny oraz tiaminy niż inne gatunki mięs. Mięso z dzika jest również bogatym źródłem żelaza.

A może masz ochotę na mięso z jelenia w Twojej diecie? Popularny stek z jelenia to tylko 120 kcal oraz smak, który zawładnie Twoim podniebieniem. Mięso z jelenia to również skarbnica witamin z grupy B, które odpowiedzialne są za prawidłowego funkcjonowanie układu nerwowego.

Pasztet z sarny? Jeśli sarnina to tylko ze sprawdzonego źródła!

Pasztet z sarny jest dość popularną przekąską wśród miłośników dziczyzny. Należy jednak zachować środki ostrożności w przypadku zakupu mięsa z nieznanego źródła. W przypadku dziczyzny warto postawić na godnego zaufania dostawcę, który posiada zaświadczenie od lekarza weterynarii iż jego zwierzęta są zdrowe.

Smaczna dziczyzna to zdrowa dziczyzna. Sklep Leśniczówka, który sprzedaje najmniej przetworzone wyroby z dziczyzny to sklep godny zaufania i polecenia.