Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=stylkobiety24.pl%2Findex.php%2F2022%2F08%2F01%2Frdzawe-zacieki-i-plamy-z-nawozu-jak-je-usunac-z-kostki-brukowej%2F&data=2022-08-01&tytul=Rdzawe zacieki i plamy z nawozu – jak je usunąć z kostki brukowej?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/fashionate/header.php on line 31

Rdzawe zacieki i plamy z nawozu – jak je usunąć z kostki brukowej?

Chodnik czy ścieżka dookoła domu, w ogródku lub na działce to ważna inwestycja, ponieważ za materiały i robociznę płaci się niemałe pieniądze. Chodniki, podjazdy, tarasy i ścieżki można stworzyć z cegły, betonu, płytek lub wapienia, jednak najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do tego celu jest kostka brukowa. Zwiększa ona atrakcyjność posesji i jest częścią nieruchomości. Jeśli nie zadbasz o kostkę brukową, to zacznie ona wyglądać brzydko, matowo z powodu kumulujących się zabrudzeń. Najtrudniejsze do zniwelowania są skazy po metalowych meblach lub nawozach z domieszką żelaza, a usunąć je może tylko odpowiedni płyn do rdzy na kostce brukowej.

Dlaczego powstają plany na kostce brukowej?

Ogród, taras lub działka są miejscami,  gdzie  nie trzeba zachowywać szczególnej ostrożności – gdy coś się wyleje, to nikt nie biegnie od razu po mopa, żeby to wytrzeć. I bardzo dobrze, ponieważ istnieje tylko kilka produktów, które mogą pozostawić stałe ślady na kostce brukowej. Przeważnie jest to olej silnikowy lub nawóz.

Wiele nawozów dostępnych obecnie na rynku zawiera niewielki procent żelaza. Nawozy zawierające żelazo są powszechnie stosowane do odżywienia trawnika. Zapobiegają niedoborowi żelaza, który prowadzi do żółknięcia roślin. Efektem jest zdrowszy, zielony trawnik o żywej barwie.

Podczas nawożenia trawnika lub ogrodu możesz przypadkowo rozlać nawóz czy jego roztwór na swój chodnik z kostki brukowej, betonu lub kamienia. W takich sytuacjach mogą pojawić się na nim pomarańczowe, rdzawe lub białe plamy. Wygląda to nieestetycznie i po prostu brzydko. W takich sytuacjach warto sięgnąć po specjalistyczny płyn do rdzy na kostce brukowej.

Jaki płyn do rdzy na kostce brukowej wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele produktów odplamiających lub odrdzewiających do usuwania plam nawozowych z kostki brukowej. Wybierz płyn do rdzy na kostce brukowej sprawdzony przez ekspertów. Warto zachować ostrożność i wybrać specyfik dobrej jakości. Przed użyciem przetestuj usuwanie plam, nakładając je najpierw na jedną kostkę brukową.

Preparat marki Garden Perfekt usuwa rdzę, rdzawe zacieki i plamy nie tylko z kostki brukowej, ale również z betonu i kamienia. Usuwa zanieczyszczenia, które powstały po kontakcie z nawozami. Po zastosowaniu preparatu Twój chodnik znowu będzie czysty.

Sposób użycia płynu do usuwania rdzy na kostce brukowej

  1. Przed przystąpieniem do czyszczenia załóż rękawice ochronne.
  2. Płyn do czyszczenia Garden Perfekt  należy polać na zanieczyszczonej powierzchni bez dodatkowego pocierania. Najlepiej zrobić to za pomocą spryskiwacza lub szczotki. Zalecana ilość preparatu to około 100 g/m2.
  3. Po upływie półtorej godziny preparat należy rozprowadzić ponownie na daną powierzchnię i szorować, aż wytworzy się piana.
  4. Na koniec trzeba wszystko spłukać dużą ilością wody. Radzi się, aby uważać, żeby płyn i jego pozostałości nie przedostały się na trawnik.