Jak wybrać idealny krem do twarzy?

Zanim kupimy krem musimy uświadomić sobie jaki typ cery posiadamy. W głównej mierze to właśnie pod tym kątem musimy dobierać kosmetyki do twarzy. Wchodząc do sklepu mamy ogromny wybór kremów o różnych zastosowaniach oraz właściwościach. Musimy zatem wiedzieć, który produkt będzie dla nas najlepszy.

Rodzaje kremów do twarzy

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, oferty sklepów są z dnia na dzień coraz większe. Możemy wybierać pośród kosmetyków, które niwelują wypryski, nawilżają, ograniczają wydzielanie sebum czy też chronią nas przed promieniami słonecznymi. Istnieją również produkty do stosowania na noc lub w dzień w zależności od ich składu. Musimy się zastanowić czy częściej nakładamy krem po porannej toalecie, czy raczej wieczorem przed snem.

Typ cery

Zasadniczo rozróżniamy cztery typy cery: sucha, tłusta, normalna i mieszana. Oprócz tego musimy wziąć pod uwagę fakt, czy posiadamy cerę wrażliwą i czy mamy stwierdzone alergie na dane składniki znajdujące się w kosmetykach. Najprostszą w pielęgnacji cerą jest cera normalna. W takim przypadku wystarczy delikatny krem z jak najbardziej naturalnym składem. Najbardziej problematyczną cerą jest cera mieszana. W tym przypadku najczęściej strefa T jest miejscem, w którym skóra przejawia tendencję do wydzielania sebum. W pozostałych miejscach skóra twarzy jest skłonna do przesuszania się. Musimy dokładnie obserwować swoją skórę i reagować na jej potrzeby.

Musimy pamiętać, że krem, który poleciła nam koleżanka, niekoniecznie będzie współpracował z naszą skórą. Idealny krem to taki który będzie perfekcyjnie dopasowany do naszej cery oraz stopnia jej wrażliwości. Jeśli sama nie jesteś w stanie określić jaki typ cery posiadasz, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa lub kosmetyczki. Dzięki profesjonalnej opinii będziemy pewne, że kosmetyki, które kupimy, będą nam służyć przez długie lata. Niemniej ważnym wyborem jest zakup kremu pod oczy. To właśnie tam skóra jest bardzo delikatna oraz wrażliwa na wszelkie kosmetyki, oraz zabiegi. Jeśli jesteś ciekawa jak dobrać krem pod oczy, zapraszamy do przeczytania artykułu:

Jak wybrać idealny krem pod oczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *