zestawy ubrań dla chłopców na lato - https://lulany.pl/?s=zestawy+ubrań+dla+chłopców+na+lato - Lekkie i modne zestawy ubranek dla chłopców, idealne na lato.
Posiadamy duży wybór schodów drewnianych W Tomaszowie schody Tomaszów http://www.best-wood.net/schody
kolorowe warkoczyki lulany Marzysz o fantazyjnej fryzurze? - sprawdź kolorowe warkoczyki na lulany.pl Różowe, zielone, a może tęczowe? Kolorowe warkoczyki sprawią, że poczujesz się wyjątkowo. Nie czekaj! Już dziś zajrzyj do naszego sklepu i wybierz kolor dla siebie! Lulany zaprasza.      suknie balowe

Dlaczego bolą stawy?

Dolegliwość bólu stawów może mieć różne przyczyny: od urazu mechanicznego po stan zapalny. Może mieć charakter przejściowy lub zwiastować poważniejszą chorobę. Bólowi zwykle towarzyszy utrudniona ruchomość kończyny.

Ból – mądra natura wysyła sygnał

Niezależnie od części ciała ból jest sposobem natury na komunikowanie tego, że coś złego dzieje się w organizmie. I tak też jest w przypadku stawów. Zdrowe – nie bolą, lecz otoczone mazią stawową pracują gwarantując niezakłóconą ruchomość i brak bolesnych tarć. Ich funkcjonowanie wspomaga miękka chrząstka amortyzująca wstrząsy i mikrourazy. W skład stawu wchodzą także więzadła, które utrzymują w ładzie strukturę kostną. Za ból stawów mogą odpowiadać następujące nieprawidłowości:

  • brak mazi stawowej (np. w wyniku reumatoidalnego zapalenia stawów)
  • stan zapalny chrząstki
  • naderwanie więzadła (nadmierne obciążenie, zła mechanika ruchu)
  • przeciążenie torebki stawowej lub ścięgien
  • zwyrodnienie stawów (najczęściej u seniorów).

Diagnostyka i leczenie

Przyczynę bólu zawsze powinien stwierdzić lekarz, który po postawieniu diagnozy dostosowuje do pacjenta indywidualną formę leczenia. Dolegliwości bólowe można natomiast łagodzić następującymi metodami:

  • środki przeciwbólowe dostępne bez recepty (po konsultacji z lekarzem w przypadku chorób towarzyszących i zażywania innych leków)
  • zimne okłady z lodu, 2-3 razy dziennie po 15 minut
  • ograniczenie aktywności stawu
  • hydroterapia
  • stosowanie suplementacji zawierającej kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy nie tylko w medycynie estetycznej!

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy z powodzeniem stosuje się jako naturalną, nieinwazyjną, bezpieczną metodę przywrócenia piękna twarzy. Ale kwas hialuronowy jest także formą walki z bólem stawów. W estetyce kwas hialuronowy pomaga w skórze utrzymać wodę i nadać jej jędrność i sprężystość, w stawach jest głównym składnikiem mazi i jego uzupełnienie likwiduje ból.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z dr Maciejem Siembidą z Kliniki Medycyny Estetycznej Pure Aesthetic – kwas hialuronowy Lublin.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *