Taki kurs pozwala na zdobycie umiejętności, które są niezbędne w pracy elektryka. uprawnienia sep do 1 kv Łódź https://kursy-energetyczne.pl/lodz/ Osoby posiadające uprawnienia SEP do 1 kV w Łodzi muszą posiadać umiejętności w zakresie diagnozowania i usuwania awarii w instalacjach elektrycznych.

Jakie wybrać soczewki przy astygmatyzmie

Jedną z obiegowych opinii funkcjonujących przez wiele lat, było przekonanie, że osoby z astygmatyzmem nie mogą nosić soczewek kontaktowych. Owszem, przez wiele lat trudno dostępne były soczewki toryczne, pozwalające skorygować tę wadę wzroku. Jednak współczesne technologie pozwalają także osobom, które mają astygmatyzm dobranie odpowiednich soczewek, np. marki Acuvue. Jakie soczewki należy wybrać przy astygmatyzmie i na czym polega ta wada wzroku ?

 

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm jest jedną z najpowszechniej występujących wad wzroku, objawiając się niewyraźnym, rozmazanym widzeniem. Wada ta nie zależy od wieku, a bardzo często towarzyszy jej także krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Spowodowana jest nieregularnym kształtem powierzchni oka lub znajdującej się za nią soczewki. Światło, które wpada do oka zostaje w związku z tym rozproszone, nie skupiając się na siatkówce i powodując rozmazanie widzianego obrazu, zwłaszcza znajdującego się nieco dalej niż na wyciągnięcie ręki. Polecamy artykuł: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm

 

Jakie soczewki należy wybrać przy astygmatyzmie?

Najczęstsze połączenie astygmatyzmu z inną wadą wzroku, jak dalekowzroczność czy krótkowzroczność powodowała przez lata problem z dobraniem właściwie korygujących soczewek. Współcześnie produkowane soczewki na astygmatyzm w przypadku Acuvue wykorzystują jednak nowatorską technologię ASD, która zapewnia ich stabilność na powierzchni oka, nawet przy bardzo aktywnym trybie życia. Naturalna praca powiek jest w niej wykorzystywana do utrzymania prawidłowej orientacji soczewki na powierzchni oka. Wyjątkowo miękkie i delikatne soczewki toryczne na astygmatyzm kompensują tym samym indywidualne różnice w kształcie oka, zapewniając wyraźne widzenie.

 

Soczewki na astygmatyzm dostępne w ofercie Acuvue to Oasys for Astigmatism – wyjątkowo delikatne i zapewniające całodzienne właściwie nawilżenie powierzchni oka, nawet przy pracy na komputerze czy częstym korzystaniu ze smartfona.Nie powodują podrażnień oczu także w pomieszczeniach wyjątkowo suchych czy klimatyzowanych. Ich termin ważności wynosi dwa tygodnie, więc przy odpowiedniej pielęgnacji pozwalają na pełen komfort w codziennym użyciu.

 

Dla osób, które nie mają czasu lub nie chcą pamiętać o codziennej pielęgnacji soczewek, mogą z kolei wybrać jednodniowe soczewki Acuvue Moist, które po całym dniu noszenia po prostu wymienia się następnego dnia na świeżo wyjęte z opakowania. To rozwiązanie wygodne dla wszystkich osób, które dużo podróżują i nie chcą zabierać ze sobą wszystkich niezbędnych akcesoriów do czyszczenia i dezynfekcji soczewek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *