Sprawdzony balsam do ciała

Światowe tendencje kosmetyczne coraz bardziej wskazują na odchodzenie od maskowania ciężki makijażem niedoskonałości skóry, zastępującej je regularną i staranną pielęgnacją. Odpowiednio nawilżona i oczyszczona skóra jest elastyczna, promienna i pozwala czuć się pewniej na co dzień. Jakie produkty warto wybrać do stosowania na co dzień i na co jeszcze zwrócić uwagę w pielęgnacji skóry?

 

Odpowiedni tryb życia a dobry stan skóry

Sprawdzony balsam do ciała i dobry krem nawilżający to podstawa w codziennej pielęgnacji, jednak na równi z ich stosowaniem warto zwrócić uwagę na wprowadzenie pozytywnych zmian w swoim stylu życia i odżywianiu. Skóra wymaga przede wszystkim nawodnienia, dbajmy więc o to, aby codziennie wypijać co najmniej dwa litry wody zalecane przez dietetyków, zwiększając jej ilość w szczególnie upalne dni. Promiennemu wyglądowi posłuży też lekka dieta oparta o nieprzetworzone produkty, z dużą ilością warzyw, strączków, kaszy i nasion, które zawierają cenne witaminy i minerały wpływające korzystnie na stan skóry, włosów oraz paznokci. Dbajmy też o właściwe zabezpieczenie skóry przed słońcem, powodującym wysuszenie i przebarwienia, chroniąc ją w okresie letnim odpowiednimi preparatami z wysokimi filtrami.

 

Jaki balsam wybrać do codziennej pielęgnacji?

Dobierając odpowiedni balsam do ciała, musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego skład, ale też na indywidualne potrzeby naszej skóry. Kosmetyk sprawdzający się doskonale u jednej osoby, może powodować podrażnienia u innej. Jednym ze sprawdzonych od lat przez wielu użytkowników produktów jest balsam do ciała (np. https://neutrogena.com.pl/product/15) i twarzy marki Neutrogena bazujący na Formule Norweskiej. Została ona stworzona z inspiracji tradycyjnymi norweskimi produktami stosowanymi przez rybaków z Norwegii, pracujących w ekstremalnych, arktycznych warunkach. Jednym z najbardziej wartościowych składników chroniących skórę była dla nich gliceryna. Jednak dopiero połączenie jej z emolientami utrzymującymi odpowiednie nawilżenie naskórka spowodowało, że produkty marki Neutrogena stały się cenionymi kosmetykami, dostępnymi już od ponad 40 lat na rynku.

 

Balsam Neutrogena Formuła Norweska dzięki swojemu składowi wnika głęboko w skórę, przez górne warstwy zrogowaciałego naskórka, zapewniając nawilżenie utrzymujące się do 24 godzin po zastosowaniu. Lekka, aksamitna konsystencja powoduje, że jest to kosmetyk uniwersalny, który można z powodzeniem stosować zarówno do nawilżania twarzy, jak i całego ciała, zapewniając jej uczucie elastyczności i odżywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *